środa, 25 lutego 2015

Drużyna Sweterka


Skromna dwuosobowa grupa wyruszyła w poniedziałek rano na misję poszukiwawczą. Jej celem było znalezienie zagubionego szarego wełnianego sweterka, w który ubiera się w razie mrozu aparat fotograficzny. Zaginał, biedak, poprzedniego dnia gdzieś na trasie.
Nasi domorośli master Frodo i Sam Gamgee wyruszyli z Shire, zwanego dla niepoznaki Krzyżką, i przemierzyli sporą część trasy niedzielnej wypatrując zguby. (opis tu)

pola Krzyżki

Nie było to łatwe, bo maszerowali przez Góry Mgliste, wiał chłodny wiatr, na drogach rozmarzło błoto i co jakiś czas pojawiali się Nazgule (tym razem zmotoryzowani). Czasem jakiś szary przedmiot przykuwał ich wzrok - niestety, nie był to poszukiwany sweterek.


 pola Zaskala giną we mgle 

czerwony Nazgul się zbliża

droga w okolicy Kapkazów 

w niedzielę ta droga wyglądała zupełnie inaczej
  
W dodatku z groźnej kopalni Morii dobiegały ostrzegawcze gwizdy, a potem wystrzały. Frodo sądzi, że to zwiastun prac w kamieniołomie. Być może, ale lepiej uważać. 

gdzieś tam we mgle kamieniołom na Bukowej Górze 
 
Na wszelki wypadek drużyna okrążyła groźną górę i maszerowała brzegiem strumienia, który wydawał się być jak Nimrodel, choć to pewnie tylko Pasrka albo jaki jej dopływ.

dopływ Psarki 

pola Wzdołu  
 
I tu zakończyła się przygoda Drużyny Sweterka. Mimo zaangażowania i wysilania wzroku nie znaleźli swojego celu. Ale, kto wie, może jeszcze Drużyna w zwiększonym składzie powróci na szlak i odnajdzie zgubę.

dzielny Sam nie traci nadziei na reaktywowanie Drużyny
 
Dla pełnej zgodności historycznej należy dodać, że oczekiwanej burzy z powodu zaginięcia sweterka nie było (widocznie jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują), a Drużyna pokonała 10,9 kilometra.  

Zdjęcia – Edek i ja

2 komentarze:

 1. Można użyć wyszukiwarek elektronicznych wrażliwych na włóczkę lub psa węchowego...
  Zdjęcia za to niczego sobie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas poszukiwań żałowaliśmy, że sweterek nie miał zainstalowanego czujnika GPS.
   Nic to, kolega Ed wykonał przecudnej urody sweterek zastępczy.

   Usuń