czwartek, 14 lipca 2016

Nieprzemakalni


Środa rano – obudził mnie jednostajny szum deszczu za oknem. Ciemno było. Pomyślałam – noc, do rana przestanie padać. I obróciłam się na drugi bok. A tu za chwilę odezwał się budzik. Czyli pora wstawać na wycieczkę. No, nie chciało mi się. Poleżałam jeszcze trochę i postanowiłam się poddać. Nie idę. I zamiar zrealizowałam.
Ale koledzy nie. Oni są bardziej zdeterminowani. Pojechali busem do Piły i przeszli ok. 15 kilometrów przez lasy koneckie do Stąporkowa. 

kamienny krzyż w poblizu leśniczówki 

Nawet nie zmokli. Podobno tylko czasem dokuczała im nieznacznie mżawka. Tempo marszu mieli sportowe, czytaj – zasuwali jak małe samochodziki.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć obrazujących trasę. Znacie ją z innych relacji. A jeśli nie, to będą to dla was nowe okolice. Zdjęcia tak czy siak są nowe, bo zrobione świeżutko.


kapliczka w Wąsoszu Koneckim

 zalew na Czarnej w Starej Wsi  

grzybobranie

kościół w Czarnej  (Trudno stwierdzić - pada? nie pada?)

 zalew w Czarnej 
 

Zdjęcia – Janek

6 komentarzy:

 1. Pan Janek pstryka coraz fajniej... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On już raczej przechodzi na etap robienia zdjęć. A jak jeszcze lepiej pozna nowy sprzęt, to się dopiero wykaże!

   Usuń
 2. Byliśmy w okolicach ubiegłej soboty - na rajdzie samochodowym po zamkach - w sumie "padło" ich dziewięć i 580 km, a w domu padłem także ja - na zamku w Modliszewicach. Fajnym choć zakaz wstępu bo niby prywatny teren.

  Myślałem że będzie o Radiu Nieprzemakalnych...
  http://dada.serpent.pl/nieprzemakalni/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tymi Modliszewicami to dziwne - my tam byliśmy trzy lata temu i można było zwiedzać, nawet nam sporo różnych folderów i map dali. Może się właściciel zmienił.
   Ciekawa jestem relacji z zamków - oby nie wszystkie na raz. Będzie więcej przyjemności czytania i oglądania.
   A tego radia nie znam.

   Usuń
  2. Była informacja odsyłająca do końskich do IT - ale że minęła już 19 nie miało sensu tam się zatrzymywać - pognaliśmy szybko do domu. Za to mam masę materiałów z Szydłowca.

   Usuń
  3. No, ciekawe, jak człowiek z boku patrzy na to, co my mamy pod ręką - będę zaglądać.

   Usuń